Zrównoważone pakowanie

Zrównoważony rozwój dla nas nie kończy się na herbacie, ale obejmuje także nasze opakowania. W ten sposób przedstawiają one znaczące pole działania w zakresie naszych inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju. Poświęcamy ogromną uwagę optymalizacji i redukcji opakowań. Pudełka, w których sprzedawana jest nasza herbata w 100% są wytwarzane z certyfikowanego zgodnie z FSC kartonu i dzięki temu pochodzą ze zrównoważonej gospodarki leśnej.

Do tego przykładamy wagę

Utylizacja

Nasze wysiłki w znaczącym zakresie skupione są na utylizacji naszych opakowań. Zwiększające się „zaśmiecenie” naszego środowiska uważamy za problem egzystencjalny, który niesie ze sobą poważne zagrożenia dla naszej całej przestrzeni życiowej.

Certyfikacja FSC

Do produkcji naszych papierowych opakowań używamy wyłącznie surowców opatrzonych certyfikatem FCS. Pieczęć FSC zapewnia, że lasy naszej ziemi użytkowane są w sposób przyjazny dla środowiska, społecznie akceptowalny i ekonomiczny. Dzięki zastosowaniu certyfikowanych zgodnie z FSC materiałów możemy zapobiegać rabunkowej gospodarce i zagrożeniu dla lasów.

Rezygnacja z folii z tworzywa sztucznego

Dodatkowym ważnym krokiem dla nas jest rezygnacja z foliowania naszych produktów podczas ich sprzedaży. Aby zagwarantować zgodność z naszymi wysokimi wymaganiami jakościowymi i ochrony aromatu niektóre produkty zawijane są w celofan. Po długotrwałych fazach testów bez użycia folii w przypadku naszych produktów w zalecanym okresie przydatności do spożycia nie stwierdzono utraty smaku ani aromatu. Cieszymy się, że dzięki temu można było zrezygnować z foliowania naszych produktów.

Obieg recyklingowy

Podczas rozwoju produktów przykładamy ogromną wagę do tego, aby w miarę możliwości wszystkie opakowania wytwarzać z papieru, aby można było zutylizować je razem z makulaturą i wprowadzić do obiegu recyklingowego. Ogólnie w przypadku wszystkich naszych produktów dążymy do możliwie wysokiego udziału produktów pochodzących z recyklingu. Tam, gdzie to możliwe stosujemy papier pochodzący z recyklingu, aby wykorzystywać minimalną ilość świeżych włókien i przeciwdziałać wycinaniu lasów. Jeżeli nie da się uniknąć zastosowania tworzyw sztucznych np. w obszarze artykułów spożywczych, zwracamy szczególną uwagę, aby niniejsze tworzywa sztuczne można było w łatwy sposób zutylizować, bez użycia dużych nakładów mechanicznych. Zrównoważony rozwój dla nas nie kończy się na naszych produktach, ale rozciąga się na wszystkie obszary naszego przedsiębiorstwa. Tak więc wewnątrz firmy używamy papierowych worków zamiast torebek plastikowych tam, gdzie to możliwe i ciągle sprawdzamy nowe możliwości, aby zredukować zastosowanie nowych włókien drzewnych.

Minimalne zastosowanie tworzyw sztucznych

Próbujemy zrezygnować z tworzyw sztucznych wszędzie tam, gdzie są one stosowane. W ramach ważnego kroku w tym kierunku zdecydowaliśmy także, w przypadku niewielu produktów bez opakowań papierowych, zrezygnować z folii aluminiowej, na rzecz opakowań papierowych. Naszym wysokim wymaganiom jakościowym jesteśmy w stanie sprostać tylko w przypadku zastosowania nowych, wyprodukowanych na bazie papieru materiałów pakowych. Przestawienie się na opakowania papierowe nie nadaje się wprawdzie dla wszystkich produktów, jednak jest możliwe dla ich znacznej części.

W firmie TEEKANNE w wielu obszarach pracujemy pod dużym naciskiem, aby wytwarzać nasze opakowania w jeszcze bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska sposób. W ten sposób chcemy sprostać naszej odpowiedzialności i pozostawić zdrowe środowisko – dla tego i kolejnych pokoleń.

Czytaj więcej

Zaangażowanie społeczne

Neutralna dla klimatu siedziba