Nasz łańcuch dostaw

Bezpośrednio na miejscu u naszych partnerów

Łańcuch dostaw herbaty jest wyjątkowy i wywodzi się z wielu różnych regionów świata. Dla różnych mieszanek herbat TEEKANNE kupujemy około 300 surowców od ponad 150 dostawców z 50 różnych krajów. W przeciwieństwie do większości firm, które kupują gotowe mieszanki herbat od hurtowników od wielu lat współpracujemy z regionalnymi rolnikami w krajach pochodzenia. Dzięki temu możemy bezpośrednio kupować surowce i mieć osobisty kontakt z producentami – to rzadkość w branży.

Ponieważ jakość naszych produktów jest dla nas ważna, jesteśmy przekonani, że te godne zaufania i długoterminowe partnerstwa zapewniają możliwie największą przejrzystość w obrębie naszego łańcucha dostaw.

Tworzymy wyjątkową jakość herbaty

Szczególną jakość naszych produktów determinują dwa czynniki. Z jednej strony jest to nasze zaangażowanie w łańcuch dostaw na bardzo wczesnym etapie, a z drugiej fakt, że głównie sami produkujemy nasze mieszanki herbaciane.

Nie zapominamy przy tym o tym, że herbata jest produktem naturalnym. Nieustannie pracujemy nad naszymi recepturami, aby nasi konsumenci zawsze mogli znaleźć w swoich filiżankach taką samą jakość, do jakiej są przyzwyczajeni. Na przykład tak zwany produkt mono, taki jak herbata miętowa, który zawiera „tylko” jeden surowiec, może być mieszaniną 10 różnych zbiorów z 3 różnych krajów. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w komponowaniu i wytwarzaniu w niektórych przypadkach bardzo skomplikowanych mieszanek herbat, jesteśmy w stanie kontrolować jakość w ukierunkowany sposób i każdego dnia sprostać wysokim oczekiwaniom osób pijących herbatę.

Każdego dnia około 50 pracowników ma do czynienia z naszymi dostawcami i surowcami

Kładziemy nacisk na najlepszą jakość i produkty o wysokiej wartości. Dba o to około 50 pracownic i pracowników działu handlowego i kontroli jakości, obchodząc się każdego dnia z naszymi dostawcami i surowcami. Możliwie duża przejrzystość odgrywa znaczącą rolę w naszych procesach, ponieważ tylko w ten sposób można zapewnić możliwość weryfikacji, aż do kraju pochodzenia.

Długoterminowe partnerstwo, uczciwość i przejrzystość we współpracy są naszym największym atutem

Dla nas oczywistością jest regularne kwestionowanie i sprawdzanie u źródła zgodności z normami społecznymi. Oznacza to, że w razie potrzeby natychmiast zajmujemy się danym dostawcą, zmieniamy nasze priorytety zakupowe i jeśli to konieczne, wymieniamy problematycznych dostawców.

Jeśli nasze rygorystyczne wymagania nie są w pełni przestrzegane, to dla nas ważne jest, aby wyjaśnić to wewnętrznie i bezpośrednio z naszymi dostawcami w oparciu o sprawiedliwe, zasady etyczne. Celowo nie publikujemy list ani nie wystawiamy ocen. Ponieważ pod każdym numerem i nazwą kryją się ludzie. Ludzie, których wspieramy i z którymi współpracujemy, aby każdego dnia stawać się kimś lepszym. Niniejszą odpowiedzialność traktujemy bardzo poważnie.

Czytaj więcej

Pozyskiwanie ekologicznych surowców