Partnerstwa

Zrównoważony styl życia w międzyczasie stał się dla wielu z nas całkowicie świadomą decyzją. Także w firmie TEEKANNE całkowicie świadomie zdecydowaliśmy się na zrównoważony rozwój, nawet wtedy gdy był on od zawsze podstawowym składnikiem DNA przedsiębiorstwa, jako rodzinnej firmy z wieloletnią tradycją. Dla nas jest ważne, aby każdego dnia prowadzić zrównoważony tryb życia i dostosować do niego nasze działania w ramach przedsiębiorstwa. Ważnym jego składnikiem są dla nas partnerstwa, ponieważ jesteśmy mocno przekonani, że ścisłe i długoterminowe relacje z naszymi dostawcami są najlepszą drogą do bardziej zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich.

Odpowiedzialność zaczyna się przy jakości surowców.

Jako marka o wysokiej jakości i odnosząca sukcesy firma zajmująca się herbatą zawsze stawialiśmy na wysokie wymagania wobec surowców naszych herbat. Jest dla nas jasne, że tylko najlepsze surowce gwarantują wyśmienite kompozycję herbat, które mogą zapewnić utrzymującą się jakość.
I wiemy także, że nasze surowce odznaczają się tak wysoką jakością tylko, dlatego że zapewniamy, aby nasi dostawcy ze wszystkich części świata gwarantowali optymalne uprawy. Dokładnie dlatego ważne jest, aby przejmować odpowiedzialność tam, gdzie znajduje się fundament naszych wysokowartościowych składników, czyli w krajach pochodzenia.

Oznacza to, że od wielu lat znamy osobiście naszych dostawców i nie rzadko współpracujemy z nimi już od drugiego pokolenia. Jesteśmy dumni z naszego – specyficznego dla herbacianego przedsiębiorstwa – łańcucha dostaw i ważnej zasady handlowej polegającej na tym, że większość naszych surowców kupujemy bezpośrednio. To bezpośrednie partnerstwo z naszymi dostawcami zapewnia nie tylko pełną przejrzystość. To także oni pozwalają bardzo świadomie i w ramach osobistej wymiany wpływać na jakość surowców i wspólnie pracować nad ciągłym doskonaleniem standardów społecznych i środowiskowych.

W centrum naszego niezwykłego łańcucha dostaw: Szczerość i szacunek

Firma TEEKANNE jest rodzinnym przedsiębiorstwem i uważamy się za jedną wielką rodzinę, do której obok naszych pracownic i pracowników należą także nasi dostawcy. W tym kontekście bardzo ważne jest, abyśmy traktowali się nawzajem uczciwie, sprawiedliwie i z szacunkiem oraz ustanawiali podstawowe zasady, których przestrzegania oczekujemy od naszych dostawców. W zamian nasi partnerzy mogą w pełni na nas polegać i wiedzą, że dotrzymujemy umów.

Wytyczne firmy TEEKANNE

Zachowanie standardów społecznych i dotyczących ochrony środowiska podczas pozyskiwania surowców uważamy za swój obowiązek. Wiele naszych surowców pochodzi z Afryki i Azji, gdzie ich uprawa stanowi dla ludzi ważne źródło utrzymania i szansę rozwoju. W tym kontekście mamy oczywiście świadomość, że w tych regionach oczywiste dla Europy Środkowej warunki pracy nie zawsze są przestrzegane lub środowisko jest niszczone przez częściowo niezrównoważone zarządzanie. Dlatego uważamy za swój obowiązek przeciwdziałanie tym zjawiskom.

Dzięki jasno określonemu przez nas kodeksowi postępowania „TEEKANNE Code of Conduct“ wymagamy od wszystkich naszych dostawców wiążącego przestrzegania naszych standardów społecznych i dotyczących ochrony środowiska.

Kodeks postępowania „TEEKANNE Code of Conduct“

Nie pozostawiamy jednak naszych dostawców samych sobie podczas wdrażania kodeksu postępowania „TEEKANNE Code of Conduct“. Uzyskują wsparcie naszych handlowców i ekspertów od rolnictwa w zakresie upraw i także przy tym, aby dostosować codzienne zachowania do wymaganych przez nas zrównoważonych zasad. Nasi pracownicy regularnie podróżują do krajów swojego pochodzenia i utrzymują długotrwałe relacje z naszymi dostawcami.

TEEKANNE Code of Conduct (English Version)

Polityka zrównoważonego rozwoju firmy TEEKANNE podczas zakupywania herbaty, ziół i owoców.

Nasza polityka zrównoważonego rozwoju dla herbaty, ziół i owoców służy naszym dostawcom jako ważne wytyczne. Reprezentuje nasz główny kierunek strategiczny podczas naszych surowców i formułuje nasze krótko-, średnio- i długoterminowe cele. W ten sposób pomagamy również naszym dostawcom dostosować się do zmienionych lub nowych wymagań na wczesnym etapie.

Polityka zrównoważonego rozwoju firmy TEEKANNE podczas zakupywania herbaty, ziół i owoców. (Niemiecka wersja)
TEEKANNE Policy for Sustainable Purchase of Tea, Herbs and Fruits (English Version)Żywa odpowiedzialność i certyfikowany zrównoważony rozwój

Ciągłe doskonalenie jest dla nas bardzo ważne. Dlatego już od wielu lat korzystamy ze wsparcia IMO – Ecocert IMOswiss. Uznawana na całym świecie organizacja kontrolna pomaga nam z jednej strony zapewnić zgodność z najważniejszymi normami społecznymi, a z drugiej strony zidentyfikować potrzebę działania u naszych dostawców. Dzięki temu możliwe jest ich bezpośrednie adresowanie.

RFA Logo

Certyfikacja Rainforest-Alliance

Sedex Logo

Członkostwo w Sedex

Od 2019 roku firma TEEKANNE jest członkiem Sedex. Platforma danych służy zapewnieniu przejrzystości wysiłków przedsiębiorstw na rzecz zrównoważonego rozwoju i pokazuje naszym partnerom biznesowym, że w naszej firmie działamy również w sposób zrównoważony etycznie i społecznie. Poza tym pomaga nam jeszcze lepiej wykrywać potencjalne zagrożenia w obrębie naszego łańcucha dostaw.

BIO Logo

Ceryfikat Bio

Już od 2006 roku posiadamy w swoim asortymencie produkty Bio i ich liczba stale się zwiększa. Nasze produkty TEEKANNE Bio są oznakowane dwoma znakami Bio. Logo Bio-UE gwarantuje, że nasze surowce pochodzą z kontrolowanych, ekologicznych gospodarstw rolnych, a nasze produkty są certyfikowane przez placówkę kontrolną zgodnie z przepisami UE dla ekologicznych upraw.
Czytaj więcej

Projekty w regionach pochodzenia

Pozyskiwanie ekologicznych surowców