WSZYSTKO O FIRMIE TEEKANNE

NASZA OBIETNICA ZACHOWANIA JAKOŚCI

Herbata i inne surowce

Aby zapewnić jakość ważnych surowców, firma TEEKANNE prowadzi przeważnie uprawy kontrolowane.

Wybór miejsca

W kraju pochodzenia, łańcuch wytwarzania jakości jest kontrolowany przez ekspertów od upraw firmy TEEKANNE. Rozpoczyna się on od wyboru optymalnego obszaru dla upraw. Decydujące znaczenia mają przy tym czynniki takie jak klimat, środowisko, czas nasłonecznienia i czysta woda.

Całkowita koncepcja uprawy

Eksperci firmy TEEKANNE doradzają wybranym gospodarstwom rolniczym w wyborze perfekcyjnego materiału do wysiewu oraz optymalnego sposobu dalszej obróbki produktów.  Późniejsza uprawa i zbiory są regularnie kontrolowane na miejscu przez pracowników firmy TEEKANNE. Opieramy się przy tym na całościowej koncepcji upraw, która bierze pod uwagę ludzi, naturę i środowisko.

Doradztwo ze strony firmy TEEKANNE

Eksperci od upraw firmy TEEKANNE zawsze służą swoją radą producentom na miejscu. Dzięki długoletniej współpracy z naszymi producentami i dostawcami, rozwinęła się relacja oparta na zaufaniu, które poza regularnymi kontrolami stanowi ważny filar dla zapewnienia jakości.

Kontrola surowych standardów

Dalsza obróbka zbiorów odbywa się z zachowaniem przebiegu procesów i norm jakości firmy TEEKANNE. Zachowanie surowych standardów środowiskowych i higienicznych poddawane są ciągłym kontrolom firmy TEEKANNE. Poza tym wszyscy nasi dostawcy mają obowiązek przestrzegania kodeksu Code of Conduct (kodeksu postępowania).

Certyfikat

Podczas pozyskiwania surowców wielką wagę przykładamy do tematu coraz bardziej zrównoważonej gospodarki.

Przy tym współpracujemy między innymi z organizacją zajmującą się ochroną środowiska Rainforest Alliance. Także w centrum uwagi znajdują się pozyskiwane w uczciwy sposób ekologiczne surowce.

Poczwórna kontrola jakości

Każdy surowiec poddawany jest czterokrotnej kontroli jakości, przed zakupem, podczas przyjęcia towaru, po wymieszaniu i po wyprodukowaniu. Tak w ramach zapewnienia jakości podejmuje się decyzję, czy jest on zgodny ze wzorcem wysokich wymagań firmy TEEKANNE i czy można go użyć dla naszych produktów.

Laboratorium kontroli jakości firmy TEEKANNE

Zagwarantowana jakość

Gwarancja jakości i rozwoju produktów w siedzibie firmy TEEKANNE jest zapewniona przez 29 specjalistów.

Laboratorium firmy TEEKANNE

Firma TEEKANNE posiada własne laboratorium do przeprowadzania kontroli jakości. 12 pracowników przeprowadza rocznie ponad 20 000 analiz. Laboratorium jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, za pomocą którego możemy przeprowadzać o wiele dokładniejsze testy, niż nakazuje to nam ustawodawca.

Testy sensoryczne

Obok testów laboratoryjnych wszystkie surowce są poddawane testom sensorycznym, podczas których badany jest wygląd, zapach i smak każdego towaru. Zatrudnieni w firmie degustatorzy herbaty i ich współpracownicy sprawdzają wzór towaru i dostarczonych produktów podczas całkowitego procesu produkcji w Düsseldorfie. W ten sposób zapewnia się sensoryczną jakość produktu, zanim zostanie on dopuszczony do sprzedaży.

Jakość opakowania

Nawet pakowanie produktów TEEKANNE podlega najściślejszym wymaganiom dotyczącym jakości. Tak więc dla opakowań, które wchodzą w bezpośredni kontakt z produktem używa się wyłącznie kartonów ze świeżych włókien, które spełniają wymagania naszych testów sensorycznych i laboratoryjnych. Aby zapewnić jakość produktów TEEKANNE, firma samodzielnie zajmuje się zakupem surowców oraz produkcją opakowań.

Rozwój produktu

W ramach rozwoju, co roku tworzymy wiele nowych produktów. Jednak jak do tej pory miesza się ze sobą (i próbuje) więcej niż 500 różnych smaków. Ponieważ do stworzenia nowego produktu TEEKANNE niezbędne jest wiele czynników. Surowce muszą być bez zastrzeżeń jakościowych i dostępne w wystarczającej jakości. I oczywiście na koniec decydujący jest niepowtarzalny smak.

“Każdy produkt firmy TEEKANNE charakteryzuje się swoistym, nieporównywalnym smakiem. Smak, który zawsze można rozpoznać. Aby takowym pozostał, zatrudniamy zespół przeszkolonych degustatorów.“

Jörg Sakulowski
Smaki herbaty

Mieszanki TEEKANNE

Eksperci dzięki wyszkolonemu zmysłowi smaku tworzą wysokiej jakości mieszanki TEEKANNE. Zanim powstaną finalne mieszanki, nasi eksperci próbują setki wzorów surowcowych.

Herbata jest produktem naturalnym. Każdy zbiór charakteryzuje się własnym smakiem.

Swoisty, nieporównywalny smak.

Każdy produkt TEEKANNE charakteryzuje się swoistym, nieporównywalnym smakiem. Smak, który zawsze można rozpoznać.

Przygotowanie i logistyka

Produkcja i logistyka

Wszystkie produkty TEEKANNE są przygotowywane w naszych własnych maszynach TEEPACK i przechowywane w nowoczesnych magazynach aż do momentu dostawy.

Własne pomysły

Aby zapewnić jakość ważnych surowców, firma TEEKANNE przeważnie działa w formie upraw kontrolowanych.