HISTORIA MASZYN

Torebki do herbaty są nośnikami czystego smaku i zapewniają jedyne w swoim rodzaju przeżycie konsumpcji herbaty najwyższej jakości.

W 1928 roku położono kamień węgielny pod maszynową produkcję delikatnych torebek do herbaty. Od tego czasu TEEKANNE wspólnie z silnymi partnerami nieustannie optymalizuje jakość i wydajność tych maszyn!

 • Pompadour
 • Reliance
 • Constanta
 • Perfecta

Pompadour

Pierwszą wyprodukowaną maszynowo w 1928 roku torebką do herbaty była torebka z gazy "Pompadour".

Wykonano ją na maszynie firmy-córki TEEKANNE, Seelig & Hille w Dreźnie. Pierwszymi automatycznymi pakowarkami do herbaty była pakowarka herbaty porcjowanej w torebkach POMPADOUR i maszyna do produkcji torebek papierowych TEEFIX.

 

Reliance

W 1937 roku pierwsza generacja pakowarek do herbaty została zastąpiona przez w pełni automatyczną pakowarkę-celofanierę herbaty porcjowanej w torebkach RELIANCE, z poprzedzającą ją prasą do perforowania.

Na RELIANCE po raz pierwszy pakowano torebki z herbatą, których forma zewnętrzna przypominała powszechne dzisiaj torebki dwukomorowe, ale były to jeszcze torebki jednokomorowe.

RELIANCE mogła produkować torebki z herbatą opakowane w powłokę ochronną, bardziej higieniczne niż wcześniejsze torebki z jedwabiu.

Constanta

W 1949 roku w grupie przedsiębiorstw TEEKANNE Adolf Rambold zaprojektował popularną obecnie na całym świecie dwukomorową torebkę do herbaty. Była to torebka zupełnie nowego rodzaju, o jakości, jakiej wcześniej nie można się było spodziewać. W firmie zaprojektowano także maszynę CONSTANTA, umożliwiającą produkcję tych torebek. Constanta jest pionierem nowoczesnego przemysłu opakowań herbaty w torebkach.

Budowana w Teepack, firmie-córce TEEKANNE, maszyna CONSTANTA umożliwiała po raz pierwszy w pełni zautomatyzowaną produkcję torebek z herbatą, przy zachowaniu pełnego smaku naturalnego produktu, jakim jest herbata.

Nowy proces produkcji okazał się do tego stopnia przekonywający, że zasadę torebki dwukomorowej przejęły rynki światowe, ze Stanami Zjednoczonymi na czele. Spopularyzowanie torebki dwukomorowej na całym świecie doprowadziło do ogólnego wzrostu konsumpcji herbaty i światowego popytu na maszynę CONSTANTA. Od lat 50. ubiegłego stulecia sprzedano ponad 2 tysiące jej egzemplarzy do 50 krajów, gdzie jest wykorzystywana do chwili obecnej.

Dane techniczne CONSTANTA

Pojemność torebki: 3 gramy herbaty
Wydajność: 150-180 torebek na minutę
Ciężar: ok. 1550 kg
Długość całkowita: 2 m; szerokość: 80 cm; wysokość: 160 cm
Elektryka: silnik o mocy 1,8 kW

Perfecta

Innowacje techniczne zmobilizowały inżynierów z firmy Teepack do zaprojektowania nowej, jeszcze wydajniejszej maszyny PERFECTA, którą od 1990 roku sprzedano na całym świecie w ilości ponad 200 egzemplarzy.

Dane techniczne PERFECTA:

 • Pojemność torebki: 3 gramy herbaty
 • Wydajność: do 400 torebek na minutę
 • Ciężar: 2.500-2.800 kg
 • Długość całkowita: 2,54 m
 • Szerokość: 1,4 m
 • Wysokość: 2,1 m
 • Elektryka: silnik o mocy 2,8 kW, wymagający powietrza sprężonego 6 barów
TOWAROZNAWSTWO
Od krzewu herbacianego do wytwarzania herbaty

Proszę wybrać kategorię.

Herbata jako roślina "Camellia sinesis"

Herbata jako roślina "Camellia sinesis"

HERBATKI OWOCOWE I ZIOŁOWE

HERBATKI OWOCOWE I ZIOŁOWE

REGIONY UPRAW

REGIONY UPRAW

Zbiór herbaty

Zbiór herbaty

PRODUKCJA HERBATY

PRODUKCJA HERBATY

TOREBKA Z HERBATĄ

TOREBKA Z HERBATĄ

HISTORIA MASZYN

HISTORIA MASZYN

KIPER HERBACIANY

KIPER HERBACIANY

Bożonarodzeniowe ciasteczka o smaku wanilii i herbaty Rooibos

Spójrz na przepis

Słodka, Słodsza, Rosé Latte

Nasza ulubiona herbata w roku 2017 jest różowa!

Spójrz na przepis

TEEKANNE na Facebooku

Odwiedź naszą stronę na Facebooku, gdzie odkryjesz interesujący świat herbaty ...

Odkryj TEEKANNE na Facebooku.