Herbata a apetyt

Herbata-a-apetyt

Wraz z rozpoczęciem wiosny, wielu z nas pragnie zrzucić nieco kilogramów i bardziej zadbać o swoją kondycję czy wygląd swojego ciała. Zapisujemy się więc na siłownię, szukamy odpowiedniej diety niskokalorycznej… Powszechnym problemem jest jednak nadmierny apetyt. Czy picie herbaty pomoże nam uporać się z tą przypadłością? Jeżeli tak, to którą herbatę powinniśmy wybrać?

Czytaj więcej →

Teekanne Elderflower Lemon

Teekanne-Elder-Flower-Lemon

Bogaty aromat, głęboki smak soczystych owoców, rozchodzące się przyjemnie ciepło po całym ciele… Właśnie takie przeżycia zagwarantować nam może Elderflower Lemon. W jej skład wchodzi trawa cytrynowa, kwiat czarnego bzu i wiele owoców. Dlatego oprócz odrobiny miodu nie trzeba dodawać do niej nic więcej. Delikatnie rozgrzewa nasz organizm, zupełnie jak pierwsze promienie wiosennego słońca.

Czytaj więcej →

Herbata malinowa

Herbata-malinowa

Zauważyliście, że w sklepach pojawiły się pierwsze maliny? Uznaliśmy, że w takim razie czas na przypomnienie Wam o herbatce malinowej. To napój, który pierwotnie nie był określany mianem „herbaty”, a raczej „naparu”. Dlaczego? Otóż często maliny suszono i takie suszone zalewano wrzątkiem. Zauważamy tu oczywiście brak liści herbaty. Z czasem jednak sposób zaparzania oraz mieszanie malin z liśćmi chińskiego przysmaku w celu pozbawienia go goryczki doprowadziły do tego, że dziś istnieje wiele mieszanek o nazwie „herbata malinowa”

Czytaj więcej →