Teekanne Peppermint with Lemon

Teekanne-Peppermint-With-Lemon

Mięta stosunkowo często jest utożsamiana z nutą orzeźwienia, ukojenia. Przede wszystkim mięta stanowi popularny rodzaj zioła, które wykorzystywane jest zarówno do dań słodkich jak i dań słonych, czy też ziołowych naparów. Naturalnie mięta to również podstawowy składnik herbaty Peppermint with Lemon Teekanne, której w tle akompaniuje aromatyczna cytryna. W efekcie połączenie dwóch różnych smaków sprawi, że herbata ma tak zagadkowy smak jak i aromat.

Czytaj więcej →

Powiew orientu czyli herbata z kardamonem

gr2

Malutkimi kroczkami wiosna zmierza w pożądanym przez nas kierunku. W powietrzu czuć zapach budzącej się do życia natury. Momentalnie nasze samopoczucie się polepsza, a szeroki uśmiech ciśnie się nam na usta. Naturalnie każdy z nas ogromnie cieszy się z takiego obrotu sprawy, bo jak tu nie lubić wiosny? Oczywiście wiosna to doskonały czas na sportowe wojaże, weekendowe wycieczki czy kulinarne eksperymenty. Ciekawą propozycją jest herbata z kardamonem, która stanowi jedną z najstarszych przypraw na całym świecie.

Czytaj więcej →

Herbata Earl Grey Teekanne

Teekanne-Earl-Grey

Herbata Earl Grey Teekanne jako rodowity przedstawiciel czarnej, aromatycznej herbaty połączonej z nutą olejku z bergamotki to klasyczny rodzaj herbaty, który jest niezwykle popularny na całym świecie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii – według brytyjskich legend herbata Earl Grey zawdzięcza swoją nazwę premierowi Wielkiej Brytanii – Charles'owi Grey'owi który otrzymał właśnie ten rodzaj herbaty w prezencie od chińskiego mandaryna. Naturalnie nie tyle co sama nazwa wywołuje nasz entuzjazm, ale również niezapomniany smak herbaty przełamany goryczą kwiatu bergamotki. Tak niezwykłe połączenie zapada na długo w naszej pamięci. Nie wspominając o kubkach smakowych.

Czytaj więcej →

Herbata dla aktywnych

Teekanne-Herbata-Dla-Sportowców

Za oknami pogoda wprowadza nas w coraz to lepszy nastrój. Kreski rtęci na naszych termometrach idą w górę, a otaczająca nas zieleń ożywa na nowo. Nie od dziś wiadomo, że takie atmosferyczne sygnały zwiastują nadejście radosnej pory roku zwanej wiosną. Oczywiście do jej kalendarzowego powitania zostało jeszcze parę dni, ale i tak pomalutku w naszych domach rozpoczynany wiosenne porządki, czy też przygotowania do otwarcia kolejnego sezonu sportowego. Niektórzy z nas wolą najzwyczajniej spędzić ostatnie dni zimy wraz z kubkiem herbaty, gdyż dla uprawiania jakiegokolwiek sportu jeszcze przyjdzie odpowiedni moment.

Czytaj więcej →

Teekanne Green Tea Collection

Teekanne-Green-White-Collection

 

Herbata zielona od wieków znana jest jako napój pobudzający, wspomagający metabolizm i oczyszczanie organizmu. Herbata biała natomiast zawiera dużo polifenoli oraz kofeiny, co pozwala wyeliminować kawę z diety. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto dowiedzieć się więcej na temat ich właściwości. W naszej kolekcji Teekanne Green Tea Collection znajdziecie wszystko to, co najlepsze w herbacie.  

Czytaj więcej →