Rozgrzewająca herbata: Earl Grey Lemon + Vitamin C

earl grey

 

Earl Grey jest ukochaną herbatą Brytyjczyków. Stanowi pewien herbaciany fenomen jako napój, który zdobył tak wielką popularność. Jej istota polega na dodaniu do suszu czarnej herbaty oleju eterycznego ze słodkiej odmiany pomarańczy – bergamotki. Bardzo trudno jest stworzyć udaną kombinację takiego smaku z jakimikolwiek dodatkami. Najczęściej herbatę pije się souté, z kroplą mleka lub z cytryną, które to połączenie można odnaleźć w Teekanne Earl Grey Lemon + Vitamin C.

Czytaj więcej →

Najsłynniejsi odkrywcy herbaty

najslynniejsi-odkrywcy-herbaty

Czy zastanawialiście się kto odkrył herbatę? Być może niektórzy z was spotkali się z legendami o mitycznym cesarzu Chin, Shennongu oraz mnichu Bodhidharmie. Jednak nie tylko im powinniśmy być wdzięczni za odkrycie herbaty. Wiele jej smaków zostało wynalezionych przez podróżników czy kiperów. Dzięki nim ten napój dotarł również do najdalszych zakątków świata. Poniżej krótko przedstawiamy kilku najsłynnniejszych kiperów i odkrywców herbaty.

Czytaj więcej →

Kojące działanie herbaty na nasze nerwy

herbata-na-nerwy

Wyjazdy, urlop z dziećmi, mnóstwo projektów w pracy… Nie dla każdego wakacje są symbolem odpoczynku i beztroski. Latem mamy więcej energii do działania i wydaje się również, że nasza odporność na stres jest o wiele większa. Niestety nawet podczas tego okresu możemy nabawić się nerwicy, a stres może dopaść nas na każdym kroku. Właśnie dlatego warto zainwestować w siebie i pić… zioła. Rumianek czy melisa szybko ukoją nasze nerwy i pomogą nam stanąć na nogi.

Czytaj więcej →

Teekanne Sweet Cherry

sweet-cherry

Letnie orzeźwienie zagwarantuje nam słodko-kwaśna herbatka Teekanne Sweet Cherry. Wiśnie to jeden z tych owoców, które mają najbardziej intensywny smak. Z pewnością każdy z nas może go sobie przypomnieć nawet teraz. Nieco kwaskowaty, ale i słodki sok bardzo orzeźwia latem i dostarcza do naszego organizmu znaczne ilości witaminy C, przeciwutleniaczy, potasu, pektyny. Z tego względu wiśnie są polecane osobom cierpiącym na bezsenność, choroby układu moczowego, a nawet na cukrzycę. Dodatkowo stosowane są wspomagająco w odchudzaniu.

Czytaj więcej →

Herbata po wiedeńsku, czyli jak się to robi w Austrii

herbata-po-wiedensku

Okres wakacji sprzyja podróżom, w związku z czym tym razem postanowiliśmy wyruszyć do Wiednia, gdzie oczywiście nie powstrzymaliśmy się przed spróbowaniem prawdziwie wiedeńskiej herbaty. Oprócz pięknych zabytków czy sławnego tortu, wiedeńczycy słyną z ogromnej dbałości o kulturę osobistą. Przejawia się to prawie że na każdym kroku, m. in. w komunikacji miejskiej czy kawiarni. Herbata na ochłodę nie jest tu wcale tak popularna, jak austriacki alkohol czy kawa, ale można spotkać wiele osób, które w porze lunchu wybierają właśnie ten napój.

Czytaj więcej →