Teekanne World of fruits collection

Teekanne-World-of-fruits-collection

 

Już niedługo przyjdzie wiosna, świat się zazieleni i zakwitnie pięknymi tulipanami. Niepostrzeżenie zbliża się Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, pierwszy dzień wiosny, a później już tylko święta Wielkanocne. W tym czasie lubimy tęsknić za pełnią lata, ciepłem i świeżymi owocami. Przedwiosenną pluchę pomaga nam przetrwać kolekcja herbat Teekanne „World of fruits collection”.

Czytaj więcej →

Herbata w Chinach

gr5

Chiny od wieków uchodzą za kraj herbaty. Większość współczesnych nam odmian i zwyczajów picia tego napoju pochodzi właśnie stamtąd. Pojawienie się pierwszej herbaty jest owiane legendą, z której wynika, że ok. 3 tysiące lat p.n.e. mityczny cesarz Shennong przez przypadek zalał liście camelli gorącą wodą i właśnie w ten sposób odkrył ich tajemnicę. Napar z liści posmakował mu tak bardzo, że stał się integralną częścią jego królestwa.

Czytaj więcej →

Herbata Assam Teekanne

^62BFAD6D99B30AAC5EAEC6D62F5C0D9E63320D7BAFA9DB529C^pimgpsh_fullsize_distr

Każda herbata ma swoją długą historię i tak jak w przypadku herbaty Assam Teekanne sprawa wygląda podobnie. Zwolennicy czarnej herbaty zdają sobie sprawę, że to właśnie herbata Assam stanowi rdzenną przedstawicielkę czarnego gatunku. Owa czarna odmiana swoją nazwę zawdzięcza stanowi, który leży w północno-wschodnich Indiach. Stan Assam słynie z uprawy herbaty, a dzięki tropikalnemu klimatowi, a także dość zmiennej wilgotności herbata Assam ma tak wyjątkowy smak i aromat.

Czytaj więcej →

Delikatna herbata

delikatna-herbata

Mroźna sceneria już praktycznie za pasem, pomalutku zbliżamy się do pogodnej pory roku zwanej wiosną. Oczywiście nie da się ukryć, że już niektórzy z nas z coraz to większym entuzjazmem wyczekują zmiany zimowej scenerii na znacznie przyjaźniejszą. Za oknami pogoda pomalutku zmierza w coraz to lepszym kierunku, ale tymczasem możemy jeszcze poleniuchować w domu wspólnie z kubkiem delikatnej herbaty. Wręcz wskazana do takiego błogiego lenistwa jest jakakolwiek forma rozrywki czy to w postaci książki czy filmu, ewentualnie jakieś partyjki gier planszowych. Zatem najważniejsze jest aby wygodnie rozsiąść się w domu i póki co wypoczywać.

Czytaj więcej →

Teekanne Rooibos

Teekanne-Rooibos

Herbata Rooibos Teekanne

Na całe szczęście kalendarzowa zima pomalutku zmierza ku końcowi. Pewnie nie jedna osoba ze sporym entuzjazmem oczekuje już nadejścia upragnionej wiosny. Nie da się ukryć, że zmiana szarej, zimnej scenerii w przyjemną temperaturę, otaczającą zieleń czy też melodyjny śpiew ptaków sprawia, że niejednej osobie na ustach wyrośnie szeroki uśmiech. Oczywiście wszystko wymaga czasu, więc póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i pożytkować zimowe popołudnia w inny sposób. Doskonałym kompanem podczas mroźnych wieczorów jest oczywiście herbata Rooibos Teekanne.

Czytaj więcej →