Herbata ekspresowa

herbata+ekspresowa

Jak powstała herbata ekspresowa? Jaki jest koszt herbaty ekspresowej, a jaki liściastej? Dlaczego warto pić susz zapakowany w torebki? Z tymi pytaniami spotykaliśmy się wielokrotnie. Kontrowersje i nieścisłości urosły do tak wielkiej rangi, że postanowiliśmy w tym wpisie wyjaśnić kilka niezwykle istotnych kwestii. Mamy nadzieję, że obalimy parę mitów, a przy okazji dowiecie się czegoś naprawdę ciekawego.

Czytaj więcej →

W czym powinno się pić herbatę?

w-czym-pic-herbate

Herbata to napój, który pija się w tak różnych naczyniach, że w zasadzie można mówić tu o zupełnej dowolności. Jednak istnieje wiele tradycji łączących dany gatunek herbaty z tym jednym konkretnym naczyniem.Niemal w każdym kraju możemy takowe obyczaje znaleźć.. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam kilka wariantów naczyń, które mogą okazać się świetną odpowiedzą na pytanie “w czym pić herbatę?”.

Czytaj więcej →

Herbata w Indiach

herbata-w-indiach

Indie to drugi pod względem wielkości upraw herbaty kraj na świecie. Pierwszym pozostają oczywiście Chiny. Warto jednak zaznaczyć, że w Indiach kontrolowane uprawy pojawiły się dopiero w XIX wieku za sprawą Brytyjczyków, którzy traktowali tę ziemię jako swoją kolonię. Od nich także rozpoczął się zwyczaj picia specyficznego napoju, jakim jest Chai Masala – narodowy napój herbaciany w Indiach. Dzisiaj odpowiemy na pytanie w jaki sposób powstał i jak samodzielnie przygotować go w domu?

Czytaj więcej →

Lody malinowe z Teekanne Raspberry

teekanne-raspberry

Lipiec, a w lipcu… Oczywiście malinki! Sezon już się zaczął na dobre i przy odrobinie szczęścia potrwa aż do sierpnia. Z malin można zrobić wiele smacznych potraw: lody, mus, sernik, piankę, koktajl, drink, ale także herbatę. Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować wam Teekanne Raspberry – to prawdziwa eksplozja malinowego smaku, który nie tylko zachwyca intensywnością, ale także wieloma zastosowaniami. Poniżej znajdziecie przepis na pyszne lody malinowe z jej wykorzystaniem.

Czytaj więcej →

Ból gardła – co może być pomocne?

herbata-na-bol-gardla

Kiedy boli nas gardło, niemal odruchowo sięgamy po tabletki, gorącą herbatę czy mleko z miodem. Tymczasem często jest to błąd i zamiast ulgi przynosi więcej szkód niż pożytku. Tabletki powinniśmy stosować tylko wtedy, kiedy naturalne sposoby nie zadziałają, a trzeba być również cierpliwym i odczekać dzień lub dwa, aby dać szansę naturalnym składnikom zadziałać. Herbata na ból gardła i owszem, jest świetna, ale istnieje szereg obostrzeń takich jak niska temperatura. Mleko natomiast zagęszcza ślinę, utrudniając jej przepływanie przez chore gardło. Co zatem zrobić, kiedy boli nas gardło?

Czytaj więcej →