Skrzypokrzywa – blogerski hit na zdrowe włosy

skrzypokrzywa

 

A tak właściwie nie tylko blogerski… Dokładnie nie wiadomo, skąd wzięła się skrzypokrzywa. Wymyślenie nazwy przypisuje się osobom aktywnie udzielającym się na forum portalu Wizaż, a popularyzację picia tych ziół blogerce Anwen. W przypadku skrzypokrzywy pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości, wśród których dominuje przede wszystkim pytanie o jej skuteczność w osiągnięciu zdrowych gęstych włosów. Celem picia skrzypokrzywy jest właśnie przyspieszenie oraz zagęszczenie włosów, a także ich wzmocnienie . W dzisiejszej notce  przyjrzymy się dwóm ziołom, z których składa się skrzypokrzywa, czyli skrzypowi oraz pokrzywie.

 

Czytaj więcej →

Książki o herbacie – polecane propozycje

ksiazki o herbacie

 

Jeśli herbata interesuje Was nie tylko w wymiarze smaku, ale również historii czy tradycji, zachęcamy do zapoznania się z literaturą historyczną. Możecie w niej znaleźć wiele interesujących informacji na temat jej historii, np. pierwotnego podziału herbaty czy też właściwości leczniczych, które im przypisywano. I choć wielu starożytnych mędrców myliło się w wielu kwestiach dotyczących herbaty, to w przypadku kilku z nich mieli całkowitą rację. Poniżej znajdziecie opis dwóch książek o herbacie, do których warto zajrzeć!

 

Czytaj więcej →

Czy herbata pomaga na migrenę?

herbata na migrene

 

Migrenowy ból głowy to przypadłość, na którą choruje wiele osób. Pojawia się nagle i może trwać od kilku godzin aż do paru dni. Niestety nie jest znana przyczyna pojawiania się bólu, a wiele wskazuje na to, że jest on dziedziczny. Wśród licznych sposobów złagodzenia bólu możemy znaleźć także przepisy na napary herbaciane. Czy jednak herbata może pomagać na migrenę?.

 

Czytaj więcej →

Najbardziej egzotyczne herbaty

egzotyczne-herbaty

 

W Polsce coraz częściej możemy dostrzec na półkach sklepowych wiele różnych rodzajów herbaty, a ceny kilku z nich mogą przyprawić o zawrót głowy. Egzotyczna wydaje się nam już yerba mate, choć nietypowy jest przede wszystkim jej sposób spożywania. O tych najrzadszych herbatach, a co za tym idzie, najdroższych, mówi się często “suszone złoto”. Jeśli uważamy, że wydanie 200 zł na kilogram dobrej jakości herbaty stanowi ekstrawagancję, ceny trzech najdroższych herbat na świecie mogą się nam wydać po prostu… niedorzeczne. Poniżej opisujemy krótko każdą z nich.

 

Czytaj więcej →